Национална конференция за интегриране на информационните технологии в българското образование се състоя в Софийския университет

В аулата в Ректората на Софийския университет „Св. Климент Охридски“ се състоя 12-ата национална конференция „Иновативни решения за интегриране на информационните технологии в българското образование“. Това съобщи пресцентърът на висшето училище.
На форума, организиран от Факултета по науки за образованието и изкуствата, и от „Нимеро“ ООД, бяха представени най-новите технологии и средства за интегриране на информационните технологии в образованието.
Тази година на фокус са темите за изкуствения интелект (AI), игровизацията и ползите от тях в образованието.
Кирил Русев, основател и управител на фирмата „Нимеро“ ООД, изрази задоволството си от организираната за поредна година среща и представите темите, които ще се дискутират на конференцията – технологиите, добрите практики от класните стаи.
Участниците в конференцията бяха поздравени от проф. д-р Милен Замфиров, декан на Факултета по науки за образованието и изкуствата, който изрази радостта си от организирането на 12-ата поред конференция. Той изтъкна, че това е много устойчива и добра практика между Факултета по науки за образованието и изкуствата, и фирмата „Нимеро“.
Проф. Замфиров припомни, че информационните технологии навлязоха много бурно през последните 15-20 години и изтъкна, че в нашето образование, чрез продуктите на „Нимеро“, се въвеждат добри практики. Той пожела успех на конференцията и изрази надеждата си всички да останат доволни от това, което ще чуят в рамките на форума.
Проф. д-р Николай Цанев от Факултета по науки за образованието и изкуствата каза, че се вълнува да застане отново пред аудиторията в аулата на тази поредна конференция и пожела много успехи в работата на всички. „Както виждате, светът се променя, продуктът също се променя и се усъвършенства“, подчерта проф. Цанев, като отбеляза, че въпросът отдавна вече не е дали, а как да се използват технологиите пълноценно.
Форумът продължи с презентацията на Кирил Русев, който представи новостите в продукта Classbuddy и неговите възможности за използване на изкуствения интелект в помощ на учителите и учениците.
С ключова презентация на тема: „Защо, как, кой или супер силата на въпросите” се включи Десислава Миленкова от частното основно училище „Азбуки“ в София.
Акцент в програмата на конференцията беше и дискусията за „Ролята на изкуствения интелект и ИКТ в образованието“ с водещ Рая Юнакова и с участници: проф. д-р Николай Цанев, ФНОИ, СУ “Св. Климент Охридски”; Асен Александров, директор на 51-во Средно училище „Елисавета Багряна“ в София, и Албена Спасова, председател на Управителния съвет на „ЕдТех – България“.
В рамките на научния форум от Испания участва онлайн Илияна Илиева-Дъбова, която разказа за нейния опит в прилагане на платформата Classbuddy в работата на българските неделни училища в чужбина.
В конференцията се включиха и учители от различни български училища, които също представиха своя опит и добри практики.
 
 

Вашият коментар

Вашият имейл адрес няма да бъде публикуван. Задължителните полета са отбелязани с *

0 Коментари